Αρχική Εκδηλώσεις Ματσάρα στο ΔΑΚ με έξι γκολ ανάμεσα στη Λαμία και τον Ολυμπιακό...

Ματσάρα στο ΔΑΚ με έξι γκολ ανάμεσα στη Λαμία και τον Ολυμπιακό (Βίντεο-Φωτό)

Συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία η Λαμία για τη φετινή χρονιά, αφού όχι μόνο πάλεψε στα ίσα τον Ολυμπιακό, αλλά είναι και η μόνη ομάδα που του έχει βάλει τρία γκολ για φέτος.

Η ομάδα του Μάκη Χάβου παρά τον κακό αγωνιστικό χώρο από την σφοδρή βροχόπτωση δυσκόλεψε τον Ολυμπιακό και ανάγκασε το κόσμο του να «γκρινιάζει» για την άμυνα.

Η «βροχή» των γκολ άρχισε από νωρίς, καθώς μόλις στο 9′ ο Λαμιώτης Νίκος Τσούκαλος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μάκη Χάβου. Ο Ζιλ Ντίας με το πρώτο του γκολ με τους ερυθρόλευκους ισοφάρισε τρία λεπτά μετά, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να έχουν προβάδισμα 2-1, καθώς ο Μπουχαλάκης στο 31′ έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στους Πειραιώτες. Ο Σολδάνο έκανε κι αυτός σεφτέ με τη φανέλα του Ολυμπιακού στο 51′ σε μία φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι, ενώ ο Χασάν στο 61′ έβαλε για πρώτη φορά μπροστά το σύνολο του Πέδρο Μαρτίνς. Ένα λεπτό μετά όμως ο Τσούκαλος σκόραρε για δεύτερη φορά και διαμόρφωσε το 3-3 που ήταν και το σκορ στο φινάλε της αναμέτρησης.

Η «βροχή» των γκολ άρχισε από νωρίς, καθώς μόλις στο 9′ ο Νίκος Τσούκαλος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μάκη Χάβου. Ο Ζιλ Ντίας με το πρώτο του γκολ με τους ερυθρόλευκουςισοφάρισε τρία λεπτά μετά, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να έχουν προβάδισμα 2-1, καθώς ο Μπουχαλάκης στο 31′ έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.