Παρασκευή, 27 Ιανουαρίου, 2023

Όλα τα είχε το ματς της Λαμίας με τον ΠΑΟΚ!

Η Λαμία το πάλεψε μέχρι και το τελευταίο λεπτό για να πάρει την ισοπαλία αλλά το παιχνίδι τελείωσε με 1-0 υπέρ του ΠΑΟΚ

Στο 43ο λεπτό ο Κούρτιτς έλυσε τον «γόρδιο δεσμό» για τους Θεσσαλονικείς, ανοίγοντας το σκορ με κεφαλιά, μετά από κόρνερ.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων υπήρξε μεγάλη ένταση ανάμεσα στους πάγκους και των δύο ομάδων, με την ένταση να μεταφέρεται και εντός αγωνιστικού χώρου.

Όλα ξεκίνησαν όταν εμποδίστηκε παίκτης της Λαμίας από τον πάγκο του ΠΑΟΚ να εκτελέσει ένα πλάγιο.

Εν συνεχεία ο βοηθός του Λουτσέσκου πήγε με τρομερή δύναμη στον Μαρμεντίνι, την ώρα που αυτός προσπαθούσε να πάρει την μπάλα για να εκτελέσει το πλάγιο, ενώ στη συνέχεια υπήρξε μεγάλη ένταση και κοκορομαχίες, που είχαν ως αποτέλεσμα τη διακοπή του ματς για 5 περίπου λεπτά.

Υποφέρει από Διάσειση τελικά ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ που στα τελευταία δευτερόλεπτα αποσύρθηκε λόγω τραυματισμού του από τον Μποακί.

Σε λίγο περισσότερα….

ΠΑΟΚ-Λαμία 1-0

Γκολ: 43′ Κούρτιτς (ΠΑΟΚ)

Κίτρινες:  Κούρτιτς (ΠΑΟΚ), Mανούσος (Λαμία), Σιμόν (Λαμία)

Κόκκινες: Μποακί (Λαμία)

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι – Λύρατζης, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Βιεϊρίνια – Ντάντας, Κούρτιτς (71′ Σβαμπ), Νάρεϊ, Αουγκούστο (65′ Ζίβκοβιτς), Μπίσεσβαρ (65′ Σοάρες), Ολιβέιρα (65′ Τόμας)

Λαμία (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ – Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ – Τζανδάρης, Μπεχαράνο (83′ Γιακουμάκης), Τσιλούλης (68′ Μαρμεντίνι), Σλίβκα, Ντε Βινσέντι (58′ Ασκόφσκι), Μανούσος (58′ Μποάκιε).

Διαιτητής: Τσαγκαράκης Βοηθοί: Βασιλόπουλος, Κολλιάκος, 4ος: Τσιμεντερίδης VAR: Κουμπαράκης, Παπαδάκης)