Αρχική Αθλητικά Βίντεο: Δείτε την αποβολή του Ρόμανιτς που ανακάλυψε ο διαιτητής στο Καραϊσκάκης

Με δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο αποβλήθηκε ο παίκτης της Λαμίας, Ρόμανιτς στις αρχές του 2ου ημιχρόνου,μια αποβολή που ήταν καθοριστική για την εξέλιξη του ματς.

Δείτε στο παρακάτω βίντεο πως ο Γκιγιέρμε απλώνει και βρίσκει καθαρά τον παίκτη της Λαμίας ο οποίος αποβλήθηκε άδικα για θέατρο.

Διαβάστε τι δήλωσε αμέσως μετά την λήξη του παιχνιδιού ο βοηθός του Άκη Μάντζιου.

Σαφώς η αποβολή του Ρόμανιτς είναι το κομβικό σημείο που θεωρώ οτι έκρινε την αναμέτρηση και άλλαξε τις ισορροπίες και μια επιθετική ομάδα όπως ο Ολυμπιακός το εκμεταλλεύτηκε.

Μέχρι την αποβολή  ήμασταν τακτικά άριστα στημένοι και είχαμε περιορίσει τον Ολυμπιακό είχαμε κλείσει τους χώρους του και δεν κινδυνεύαμε απο το παιχνίδι του.

Ο Ολυμπιακός έχει δυναμική σαν ομάδα και έχει παίχτες που έχουν ιδιαίτερη ικανότητα στο ένας εναντίον ενός παιχνίδι

Μάντζιος: «Θέλω να δω ξανά την αποβολή»

Πρώτα απ’ όλα να δώσω συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για την πρόκριση. Εμείς σταθήκαμε αξιοπρεπέστατα και με το 0-0 και σήμερα που βρήκαμε το γκολ. Θέλαμε ένα γκολ εκτός έδρας για να διεκδικήσουμε την πρόκριση. Στο 2ο μέρος ο Ολυμπιακός μας πίεσε και ο Βαλμπουενά ήταν εξαιρετικός. Μετά είχαμε την αποβολή. Νομίζω ότι ήταν αυστηρή αλλά θέλω να την δω. Ο Ολυμπιακός είναι η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε αυτά τα παιδιά. Η εικόνα μας στο πρωτάθλημα είναι πορεία πρωταθλητισμού.

Για το αν είναι κερδισμένη η Λαμία: Νομίζω κερδισμένοι είμαστε. Δεν παίξαμε αντιποδόσφαιρο ή βρώμικα. Σίγουρα είχαμε έναν ανώτερο αντίπαλο. Βγαίνουμε κερδισμένοι και ας μην πήραμε την πρόκριση.

Στα αποδυτήρια των διαιτητών ο Μαρινάκης!

Στα αποδυτήρια των διαιτητών κατέβηκε ο ισχυρός άντρας του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης στο ημίχρονο της αναμέτρησης ανάμεσα στην ομάδα του και τη Λαμία, σύμφωνα με μαρτυρίες ανθρώπων που ήταν στα αποδυτήρια.

Αξίζει να σημειωθεί πως το σκορ ήταν στο 0-1 υπέρ των φιλοξενούμενων στο ημίχρονο του αγώνα.